מה מאחורי בחירת בן או בת זוג?

נישואים וזוגיות בכלל, מתחילים בחלום על דמויות אידיאליות שמגלמות בתוכן מאהב, מטפל, הורה, ידיד שיהווה מענה לכל הצרכים שכל צד בא עמם אל תוך המסע המופלא הזה.

כשאנחנו נכנסים לזוגיות אנו באים מלידה דרך הילדות וההתבגרות אל תוך הזוגיות הזו.
ובהתאם, בני הזוג מצפים מהשותף האינטימי והאהוב שבחרו, לפתור להם את כל הכאב שהביאו עמם לאורך הדרך מבית ההורים, ממערכות החינוך וכל שאר התחנות שבדרך.

הציפייה הזו להתחברות עם בן/בת הזוג הולכת ונבנית משך שנים – כמו למשל הפנטזיה על שמלת החתונה, ירח הדבש, המגורים המשותפים ועוד.
זו ציפייה מתוקה ומעוררת התרגשות, ערגה, גאווה וזה מרחף באוויר לאורך הימים של טרם יצירת הזוגיות וודאי שבראשיתה.

אז איפה מתחילות הבעיות ביצירת הזוגיות שלנו?

הציפיות שפיתחנו לאורך חיינו מבן/ת הזוג לענות על כל צרכנו או לפחות על רובן, מזמנות אכזבה בהמשך הדרך.
המודל שבחרנו בו לזוגיות נקבע על ידנו לעיתים קרובות עוד לפני שהכרנו אותו בכלל.
בחירה באדם כזה או אחר נעשית בדרך כלל בשל קווי הדמיון בין שני בני הזוג. כך למשל מי שמחפשת אדם כמוה – שקול מאד, אחראי ומאוזן בכל צעדיו ולא אחד שישלים אותה בתכונות משלימות לאלו שלה, תגלה בעת משברים שבדרך כי יש להם קושי לנהל אותם.

כאשר אנו בוחרים בזוגיות המאופיינת בתכונות משלימות של שני הצדדים, יגלו תמיכה הדדית טובה בעת משברים אשר יסייעו במהלך חייהם האחד לשני באופן טוב יותר.
יש לזכור כי הבחירה של בן/ת הזוג הינה שחזור של בחירות קודמות או מערכות יחסים בין ההורים או בני זוג אחרים הנתפסים כמהווים מודל אידיאלי אף שבאמת הם לא בהכרח כאלה.
ובהתאם ניתן לראות שזוגות נשואים מסייעים אחד לשני תחילה במטלות קלות שבן הזוג האחד מבקש מהשני.
לעיתים, עם הזמן המטלות הולכות ונעשות דורשניות ומאתגרות יותר ויותר והציפיות מושוות לאלו שרואים אצל ההורים או החברים או השכנים וכך מתעצמות האכזבות.

לחצו כאן להתייעצות ראשונית >

מהו ייעוץ ליצירת זוגיות?

כמו שאמרנו תחילה, ביצירת זוגיות קיים מחד החלק ה"חולמני" התמונה שאנו מציירים לעצמנו ומאידך קיים העולם האמיתי שמביא עימו אתגרים וחוויות אשר לעיתים מנפצים לנו את הפנטזיות.
משברים המתפתחים כתוצאה מבחירה של בני הזוג האחד בשני מהווים גורם בעל פוטנציאל הרס הולך ונבנה שסופו גירושין.
אלה מטבעם כואבים ולעיתים אף פוגעים בבני הזוג ובילדיהם לאורך שנים ארוכות – לפני הגירושים, במהלכם ואף אחריהם.

אפשר וצריך לפעול אחרת. 

יעוץ ליצירת זוגיות או ייעוץ זוגי בזוגיות קיימת יכולים וצריכים להפוך את המשבר להזדמנות ולמנוע את ההרס והנזק בבניית זוגיות מעמיקה, מלהיבה מחדש, תומכת ומספקת.

במהלך הייעוץ, היועץ ילווה ויפעל ליצירת שינויים נדרשים בקשת רחבה של מרכיבים וכל זאת במטרה להביא את האשה או הגבר לתהליך האסטרטגי ובערבותיו למהלכים למימושן של המסקנות האסטרטגיות הללו. בין המסקנות אליהם היועץ יוביל: איפיון נכון ומתאים יותר של בן/בת הזוג הרצוי/ה, הסביבה בה נמצאים בעלי ההתאמות הללו, תאומי ציפיות, הפחתת ההססנות/הפחדים/תחושות הכשלון ועוד.

ולסיכום, אל פחד להתמודד עם הקשיים שביצירת זוגיות או בשימור זוגיות קיימת.
זכרו – מחקרים מוכיחים כי אנשים החיים בזוגיות חיים שנים ארוכות יותר והם בריאים יותר מאלו החיים בגפם.

אל תהססו לפנות לקביעת פגישה בלתי מחייבת עימי ולהתחיל לגלות את הכוח לשנות!