לפני שניגע בייעוץ זוגי, מהי זוגיות?

זוהי שאלה כללית מאוד ואין ספק שזוגיות תתפרש ותיתפס בצורה בלתי זהה עבור אנשים שונים.

ובכל זאת, בהגדרתה הכללית, זוגיות הינה מצב חי, דינמי, מתפתח שמטבעו מתחיל בהתלהבות סקרנות וחדשנות בשלב החיזור, גילוי הדדי אישי, מיני, משפחתי ומרכיבים אחרים.
התהליך נמשך אל תוך שותפות נבנית חברתית, כלכלית ולימוד הרגלים, תרבות ודפוסי חיים של כל אחד מבני/ות הזוג ומעל הכל יכולת תקשורתית אפקטיבית, פתוחה ונעימה בין השניים.

הזוגיות מאופיינת בקווים זהים בכל המגזרים אך מקבלת משמעויות ביום יום ובטווח הארוך בצורה שונה במגזר החילוני, החרדי, הדתי לאומי החברה הערבית ועוד.

מכיוון שזוגיות הינה מצב חי ודינמי, טבעי שיחולו במצב הזוגי שינויים כל העת.
בדרך כלל לא נבחין בשינויים הללו אלא בפרספקטיבה לאחור כאשר בני הזוג או מי מביניהם יתחילו לחוש בשינויים שעיקרם "לא טוב לי", "אינני מאושר/ת", "זה לא מי שחשבתי שהוא/היא", עייפות החומר, העדר מגע רגשי ופיזי, מיניות לקויה או לא קיימת וכדומה.

מהו ייעוץ זוגי?

ייעוץ זוגי איננו טיפול זוגי!

הייעוץ הזוגי מטרתו להמליץ, להדריך, להנחות ולכוון את בני הזוג, מול קשיים אשר מלווים את החיים הזוגיים. היעוץ הזוגי עונה על השאלות הפרקטיות ומציע כללי עשה ואל תעשה, שמסייעים רבות לזוגות שפשוט קצת איבדו את הדרך. בייעוץ הזוגי בני הזוג רוכשים הרגלים חדשים ומרחיבים את המיומנויות האישיות והזוגיות במטרה לצלוח משברים ואתגרים שצצים תוך כדי תנועה.

טיפול זוגי מטרתו לסייע לזוגות אשר חווים מטענים רגשיים האחד כלפי השניה. המטענים מלווים בתחושות שליליות המציפות ואף משתקות את בני הזוג, ובמהלך הטיפול יכולות הלתגלות תחושות שמקורן בעברו של כל אחד מבני הזוג.

לחצו כאן להתייעצות ראשונית >

ייעוץ זוגי עם דוד סיני:

אם הזוגיות שלכם במשבר, השארת המצב כפי שהוא תחריף את הבעיה, תגביר את חוסר האושר, הכעסים והמריבות ואתם עלולים למצוא עצמכם בפני פרידה או גירושין.

הייעוץ הזוגי אצל דוד סיני מיועד לשפר מהר וביעילות את מצב הזוגיות גם במקרים קשים במיוחד.
מדובר בתהליך קצר מועד של בין 6 ל- 10 פגישות המתקיימות אחת לשבוע ותכליתן שיפור מיידי של המצב בין בני הזוג והפחתה מיידית של המתחים.
המפגשים כוללים קבלת כלים והנחיות, ביצוע תרגילים בקליניקה וביצוע שיעורי בית ובגדול, תמיכה, הנחייה והדרכה ליצירת הרגלי התנהגות חדשים.

הייעוץ יתחיל בפגישות עם שני בני הזוג.
במהלך הפגישות יכול היועץ לפי הצורך לקיים חלקים מהם עם כל אחד מבני הזוג בנפרד.
המטרה תחילה תהיה לאבחן את הסיבות למצב הקיים ולהבין לעומק את בעיות הזוג גם מעבר לקשיים הנוכחיים.

החל מהפגישה הראשונה או השנייה עם היועץ ולאחר שילמד את הבעיות, יחושו בני הזוג שיפור, ולאחר מכן מפגישה לפגישה ישתנה המצב לטובה.
המעבר שנוצר הוא ממשבר שנראה לעיתים קרובות חסר סיכוי לשיקום, למצב של התחדשות הזוגיות בכל המישורים בהם היכולת לתקשורת זוגית אפקטיבית, הנאה מחיי מין מהנים, קיום אינטימיות במגע, יכולת לפתור משברים ושמחת החיים.

דוד סיני כיועץ זוגי:

כיועץ זוגי, אני נוטל על עצמי את הובלת בני הזוג בשלבים מהירים, מתחשבים ומותאמים להם, להבנה מעמיקה של מה שעובר עליהם, לריענון הצדדים הרגשיים ולהצבת המטרות של כל אחד מבני הזוג ושניהם יחדיו, אל פני העתיד.

בתהליך הייעוץ בקליניקה שלי, בני הזוג יגלו זה את זו וזו את זה, ילמדו באופן אפקטיבי ונעים ככל הניתן, להתנהל כזוג על כל משמעויותיו לצד מתן אפשרות התפתחות לזולת והתחשבות בצרכיו. הרוב המוחלט של הזוגות שעברו ייעוץ בקליניקה עימי, דיווחו על הצלחה ושיקום, על חדוות חיים ומשפחתיות משופרת, מיניות מתחדשת ועוד.
לעיתים שבים בני הזוג אחת לשנה או בהתאם לצורך למפגש ייעוץ חד-פעמי לשימור הקיים ומתן תנופה לשיפור.

דוד-סיני-יועץ-זוגי

אל תהססו לפנות לקביעת פגישה בלתי מחייבת עימי ולהתחיל לגלות את הכוח לשנות!