מהם משברים אישיים?

משברים אישיים יכולים להיווצר ללא קשר לאדם אחר או לסביבה, ומאידך, משבר אישי יכול גם לפרוץ בבית, בין בני המשפחה, בין בני הזוג, בקרב השכנים ועוד.
משבר אישי יכול להיות במודע או במפתיע. במצב שכזה האדם נכנס למצוקה ללא יכולת לזהותה בזמן וללא יכולת להיחלץ ממנה בכוחות עצמו.

חשוב להדגיש שכל אדם עלול להיקלע למשבר אישי בעוצמה זו או אחרת.
איך לזהות את המשבר?
המשברים האישיים מאופיינים בדרך כלל בדאגה רבה ועמוקה, במחשבות חוזרות ונישנות, בפחדים וחששות, התנהגות חריגה, פגיעה בעבודה, בזוגיות, בהורות ובמשפחה ובעיקר בחוסר אושר ותחושת תקיעות.

ייעוץ אישי בעת משבר

מתוך הקושי ולאחר שהאדם מזהה שהוא איננו יכול להמשיך ולהתמודד לבד סביר שהוא ימצא עצמו מחפש עזרה.
העזרה יכולה להגיע מחבר קרוב, מבן משפחה ואפילו מאדם זר שלא ציפינו לעזרתו.
אך ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לסיוע על ידי איש מקצוע.
איש מקצוע יסייע באבחון נכון של המשבר וזאת מנקודת מבט אובייקטיבית ורחבה.

לחצו כאן להתייעצות ראשונית >

יעוץ מקצועי בעת משבר אישי

ראשית צריך לדעת כי ייעוץ אישי וייעוץ זוגי לסוגיו במצבי משבר אמור להיות קצר טווח יחסית לטיפול שאותו עושה פסיכולוג/ית בדרך כלל עם התמחות קלינית.
בטיפול שכזה מביא הפסיכולוג את המטופל להבנה מעמיקה ויסודית של הסיבות ולאחר מכן בתהליך מקצועי מובנה ויסודי, במטרה להביא את המטופל לכדי עליה על דרך המלך ובמקרה של משבר אישי, הבנה של המצב והדרכים לצאת ממנו לטווח ארוך עד כמה שניתן.

בתהליך ייעוץ לעומת זאת, לומד היועץ את המצב, בונה תכנית פעולה ממוקדת נותן בידי הפונה הנחיות וכלים כיצד לנהוג.
תהליך הייעוץ כאמור קצר טווח ונימשך עד 10 מפגשים בהם תוך כדי הישגים מפגישה לפגישה נבנה הביטחון ביכולת האדם שבמשבר, לצאת ממנו לדרך חדשה או להיחלץ מהמשבר ולהמשיך חייו בהקלה גדולה.

תהליך הייעוץ מתבצע בסביבה רגועה ושקטה המשרה על הפונה אוירה מתאימה ואפשרות לחשוב, להשמיע ולשמוע תוך ניתוק מוחלט של השפעה חיצונית המפריעה ביום יום.

אל תהססו לפנות לקביעת פגישה בלתי מחייבת עימי ולהתחיל לגלות את הכוח לשנות!