חשיבות התקשורת בחיי הזוגיות ומה עושים לשימורה ?

תהליך בו היכולת של בני זוג לנהל ביניהם שיח יעיל, הקשבה, הבעת עמדות והגעה או אי הגעה ליישוב מחלוקות מכל הסוגים, זו תקשורת בין-זוגית. לעיתים קרובות מאד, הצורך של בן או בת זוג "לצאת צודקים" עולה על הצורך להציג דברים באופן מסודר, לקבל הקשבה מהצד השני, לשמוע ולהקשיב לצד השני, להתאמץ לראות את הדברים מנקודת מבטו של האחר. בשתי השורות הללו גלומות בעיות ומהמורות שלעיתים קרובות אין לבני הזוג היכולת להתגבר עליהם. המצב המתואר רק הולך ומתדרדר מטבעו וחוסר התקשורת הופך את הויכוחים לקשים ומרים, קולניים ולעיתי אף אלימים לפחות מילולית. התנועה היא ספירלית וההחמרה הולכת וגדלה כמו ספירלה כשעמדות שני בני הזוג הולכים ומתרחקים כמו הצורך להקשיב ולנהל נכון את השיח ביניהם.

את זה אפשר וחייבים ללמוד ובהקדם. היועץ הזוגי יאתר את הבעיות הן אלו הקשורות בתקשורת בין אישית או בהעדרה והן אלו הקשורות במקורות אחרים, מחלוקות, האשמות, בגידות ועוד ועוד. בכל הבעיות שתעלנה, יהיה ניתן לטפל ביעילות רבה לאחר שהיועץ ילמד את בני הזוג לתקשר, יערוך עמם תרגילים ומשחקי תפקידים ומהר מאד ילמדו שניתן ואף יעיל תקשר על פי השיטה שלמדו.

פנו כעת לייעוץ זוגי, יש לכם הרבה מה להרוויח. תקשורת זוגית היא מפתח להצלחת חיי הזוגיות, מימוש ההנאה הטמונה בהם והיכולת להתגבר על קשיים ומחלוקות.

בהצלחה

דוד סיני – יועץ זוגי ומגשר         אתר : www.davidsinai.net     טלפון נייד :  050-5969978