התא המשפחתי:

המסגרת המשפחתית מהווה עוגן לכל אחד מבני המשפחה ולכולם יחדיו באופן שלעיתים קרובות מתואר כמצב של אושר ושלמות.
ההתנהלות של כל בני המשפחה יחד, מהווה גורם של עוצמה כשביחד יכולה המשפחה להגיע למימוש תכניות קולקטיביות ואישיות תוך ניצול העוגן של "הביחד".

בצד האושר והשלמות המשפחתית, צצות ועולות בעיות מבעיות שונות במהלך השנים.
התמודדות המשפחה עם הקשיים והבעיות תלויה בראש ובראשונה ביכולת ההורים שהם "המבוגר האחראי" לנווט ולהוביל למענה הנכון כדי לתת את הסיכוי הטוב ביותר להתמודדות נכונה עם המשברים והבעיות שעולות.

משברים במשפחה:

משברים במשפחה וצורך להתמודדות עמם באים מכיוונים שונים והנה כמה מהעיקריים שבהם:
מחלה קשה של מי מבני המשפחה, הסתבכויות כלכליות, מריבות עם המשפחה המורחבת, צוואות, ירושות, מתחים בין בני המשפחה פנימה, מחלות נפש במשפחה, להביא לעולם עוד ילד/ים או להסתפק באלו או הזה/ו שקיים, קושי בכניסה להריון, פערים שהתרחבו בהשכלה, חזרה בתשובה/שאלה/כתות, התמכרויות ועוד.

המשפחה בשעתה הקשה צריכה לנתב עצמה בדרך שתקל עליה – כמשפחה וכפרטים בתוכה – להתמודד עם הקשיים ולהתגבר עליהם עד כמה שניתן.

חשוב לזכור – חוסר התמודדות והרמת ידיים רק תגביר את המשבר ותעמיק אותו באופן שיקשה יותר ויותר לצאת ממנו מחוזקים.

ייעוץ משפחתי:

היועץ המשפחתי ילמד את המרכיבים של המשבר, הבעיות והאתגרים שיש לעמוד בהם, יציע דרכים להתמודדות וילווה את המשפחה באמצעות בני המשפחה או מי מטעמה שיפנה אליו כדי להביא למצב בו ככל הניתן תגיע המשפחה לרוגע ההכרחי להתנהלותה התקינה והחסינה.
במשברים מסוג זה יפגוש היועץ את המשפחה או מקרב בני המשפחה בין 4 ל-10 מפגשים, אחת לשבוע או בהתאם לצורך – עד לשינוי הצפוי והמיוחל.

ייעוץ משפחתי עם דוד סיני:

אני מתמחה בייעוץ ומתן פתרונות בקשת רחבה של משברים, מריבות, ריחוק וקשיים אחרים בין בני זוג ובמשפחה.
לכל ייעוץ אני מביא איתי ניסיון רב ומגוון שפרוש על פני למעלה מ-20 שנות עבודה, כולל מתן פתרונות לבעיות מהסבוכות ביותר המתגלות בני זוג או במשפחה.
הגישה שלי ייחודית ומשלבת בין הצורך הדחוף והחיוני לשפר ולשקם זוגיות ולעשות זאת מהר ומקצועי ככל הניתן. להמשך קריאה..

בנוסף לייעוץ משפחתי, דוד סיני, יועץ מקצועי עם 20 שנות נסיון בתחום מתמחה בייעוץ זוגי. דוד כותב גם מאמרים בנושא זוגיות: זוגיות – אילו רק ידענו מה מצפה לנו ועוד בבלוג של האתר