מהו הייעוץ הזוגי ומתי צריך אותו ?

אנו מבחינים בחיי הזוגיות אצל כולם בארבעה שלבים:

  1. אני קורא לשלב הראשון "השלב הרומנטי". הכל חדש לכם, התרגשות, גילויים חדשים, תחושות חדשות, מימוש מיניות, ריגוש ותחושת אושר ושמחה מלווה בחששות ותהיות מה יהיה, איך יהיה. אתם עדיין רק שניכם חופשיים יחסית ויכולים להקדיש את מירב זמנכם כשאתם יחד לעצמכם או לבן בת הזוג.
  2.  השלב השני מתחיל בלידה הראשונה "אנחנו כבר לא לבד" אני קורא לשלב. הרך הנולד ואלו שאחריו מביאים לשינוי דרמטי בחיי הזוג. זמנה של האם כבר לא מוקדש כל כולו לזוגיות, להיפך, הוא מוקדש לתינוק או לתינוקת באופן שגם הזמן שהאם הקדישה לעצמה וגם הזמן ותשומת הלב לזוגיותה, נפגע מאד. בנוסף האם היולדת עוברת שינויים הורמונליים שאף גורמים לה להתכנס יותר ויותר למשימת גידול הילדים. הגבר חש שזו לא אותה תשומת לב שקיבל קודם. זה לא אותו החשק המיני שהיה לאשתו קודם ואצל חלק מהגברים גם החשק המיני שלהם השתנה.
  3. השלב השלישי "שלב הנשארנו לבד" לפי תפיסתי, מופיע עם עזיבת הילד האחרון הצעיר ביותר את סינר ההורים. זה קורה כשכבר אין להם לידים זמן להוריהם, הם עסוקים בתנועות נוער, ספורט או כל פעעילות או אפילו הלכו לשירות צבאי או עברו לגור מחוץ לבית ההורים. פתאום בני הזוג שוב לבד אבל כבר שכחו מזמן את השלב הראשון הוא השלב הרומנטי המרגש והנעים. בשלב הזה כבר ישנם בעיות עם הורים זקנים, חולים, בעיות ירושה בין האחים והאחיות של בני הזוג, הדאגה להשכלתם של הילדים, חתונות וכדומה.
  4. השלב הרביעי והחשוב "שלב הזהב" השלב בו פורשים לגמלאות, מתחילות מחלות זקנה, הריחוק מהילדים והנכדים מקשה, תחושת יתמות חוזרת, לעיתים דיור מוגן, דאגות פרנסה מפנסיה לא מספקת וכדומה.

הבשורה הטובה הינה שלכל אחד מהשלבים הללו ישנן בעיות צפויות ושאינן צפויות אך למרביתן פתרונות יעילים ומשפרי איכות חיים.

בכל אחד מהשלבים הללו ואל כל אחד מהאתגרים העולים בהם, חיוני ביותר להיערך מראש אך אם כבר נקלעתם לחילוקי דעות, לחוסר אושר, ל"עייפות החומר", חוסר פעילות מינית, בעיות ביחסי המין, מחלוקות כלכליות, ירושות ועוד ועוד, ואם אתם רוצים מאד להשיב את חיי הזוגיות בכל שלב בחייכם למצב בו תוכלו ליהנות יחדיו שוב, להתרגש ולחדש ימיכם – זה אפשרי.

פנו עכשיו לייעוץ זוגי במסגרתו תפגשו עם היועץ 6-10 פגישות בסיומם ואף במהלכם בשלב די מוקדם, תחושו שיפור עצום בחיי הזוגיות שלכם מה שישפיע לטובה על כל מערכות חייכם.

בהצלחה

דוד סיני – יועץ זוגי ומגשר         אתר:  www.davidsinai.net

טלפון נייד :        050-5969978