זוגיות – אילו רק ידענו מה מצפה לנו…~ דוד סיני | יועץ זוגיות

 

לזוגיות, כל זוגיות ישנם שלבים לאורך החיים.

  1. התקופה הרומנטית

השלב הראשון שאקרא לו בשם התקופה הרומנטית מאופיין בחיזור, סקרנות, מתח מיני, גילויים חדשים, נגיעות, התמזגות גופנית חדשה, היכרות עם המשפחה הסובבת, החברים, הריחות, הטעמים, הכל חדש וראשוני. יתכן שיש פה ושם דברים לא מושלמים אבל ההתלהבות קיימת, אנחנו רק שנינו והנגיעות לא מפסיקות, הרחצה המשותפת, היציאה לבילויים, לנסיעות לכמה ימים והחופש להחליט כאן ועכשיו שיוצאים לבילוי למשל.

  1. תקופת ההורות

..ואז בא הילד הראשון אל תוך חיינו. תינוקת או תינוק שהופכים את כל עולמנו המוכר והנח למשהו בלתי מוכר, מחייב, דורשני ומשנה חיים. האהבה חסרת הגבולות לבן או לבת הזוג מתחלקת פתאום וחלקה מופנה לרך הנולד שכל כך רציתם לו, חיכיתם לה. הנה לאם היולדת אין כבר כח וזמן לחבק וללטף את בן הזוג, היא עייפה מהנקה וקימה כל 4 שעות ביום ובלילה. השינויים ההורמונליים שעברה לא מוכרים לגבר שלצידה. היא הופכת בעיניו מדמות סקסית, מושכת ונמרצת, לרעייה שלא כל כך לוקחת אותו בחשבון. היא מצפה לו שישוב מהעבודה כדי שיקח על עצמו את התינוק/ת ויתן לה ללכת לנוח/לישון כמה שעות. הוא הרוג מיום עבודתו והנה המתחים ביניהם עולים שלב. תקופת ההורות רק מתחילה, היא תמשך לעוד לידה ואולי לעוד אחת ולעוד אחת…ועד שהילד או הילדה הצעירים ביותר יתחילו להתארגן לעזוב את הבית. תשומת הלב ההדדית רק תלך ותרד זה מזו ולהיפך. ההתעסקות בגידול הילדים על כל המרכיבים בה, תהיה מרכז עולמם וזוגיותם ככל הנראה תפגע.

  1. הזוגיות המחודשת

אחרון הילדים יצא מהבית והנה אתם שוב זוג לבד, ממש כמו פעם לפני למעלה מעשרים וחמש שנים. האמנם ?  שלב הזוגיות המחודשת אכן יכול היה להיות מתחדשת או אפילו ממשיכת דרכו של השלב הרומנטי בשינויים המתבקשים. אבל הריחוק וההרגלים של עשרות השנים האחרונות עשו את שלהם ואנחנו לא מוצאים את שרידיה של התקופה הרומנטית, הם הלכו לאיבוד. האם זה היה בלתי נמנע? האם ניתן להשיב את הגלגל או ליצור גלגל תקין אחר תחתיו? הדאגה לבריאות ההורים הזקנים, הצוואות שלהם וענייני הירושה כמו גם חתונות הילדים, החותנים מהצד השני ועוד.

  1. תקופת הזהב

כעת בני הזוג פנסיונרים, נכדות ונכדים ואולי גם נין או שניים, בעיות בריאות כאלו ואחרות החלו צצות והזמן עומד לרשותם בלתי מוגבל. כעת הם צריכים לדאוג לצוואות ולהמנע ממריבות בעניין הירושה שישאירו ולבסוף אולי גם לחיות טוב עד כמה שניתן בזמן הנותר. האם יכלו להכין עצמם טוב יותר למצב הזה? האם יכולים לשפר מצבם אם לא הכינו עצמם בעבר?

 

אז הנה מה שאנו יודעים על הכל היום :

כל ארבעת השלבים מוכרים וידועים ובכל אחד מהם מתעוררות בעיות ושאלות, קמים אתגרים וניצבים מול משברים.

מרבית הבעיות ידועות מראש שנים רבות קודם אילו מישהו היה רק מספר לנו על כך. למרבית הבעיות פתרונות בכל שלב וגם כיום ואפילו אם לא טיפלתם בהם בזמן ןמראש.

בכל שלב אפשר וצריך לשפר את חיי הזוגיות כיון שאלו ילוו אותנו עד סוף ימנו וכדאי מאד שנדע כי איכות הזוגיות שלנו הנה המרכיב החשוב והמרכזי ביותר לאושרנו לאורך ימים וליכולת ההתמודדות שלנו עם הקשיים והאתגרים שהחיים מזמנים לנו.

פנו עוד היום לייעוץ זוגי ושפרו את זוגיותכם בכל גיל: צרו קשר עם דוד סיני